Oblíbený overal se opět vrací do módy

Overal je oblečení, které do svých šatníků v dnešní době řadí zejména ženy. Málokdo ale ví, že overal původně vznikl z kombinézy, jež zpočátku nosili zemědělci a dělníci jako svůj ochranný oděv. Dnes overal dospěl do úplně jiné podoby a již neplní svoji původní funkci. Overaly se naopak dostávají do popředí zájmů návrhářů, kteří je protlačují místo večerních šatů na společenské a významné události.

Nová éra: Společenský overal místo večerních šatů

Někteří módní kritici společenské overaly schvalují, jiní jim zase dávají košem. Pro některé totiž nejsou dost elegantní a vkusné tak, aby se směly nosit na plesy. Od roku 2009 jejich popularita ale výrazně stoupla, a to proto, že si je na předávání britských módních cen oblékly slavné návrhářky Phoebe Philo a Stella McCartney místo běžné večerní róby. Názory na společenské overaly se také od té doby u většiny kritiků významně změnily a došlo k jejich přehodnocení. Overal tedy umí skvěle suplovat plesové šaty. Nutná je ale dávka sebevědomí a odvahy, protože společenský overal přitahuje stále poměrně hodně pozornosti.

Proč je overal tolik oblíbený?

Kromě společenských overalů jsou velice oblíbené i overaly letní, které jsou často ušity z lehkých a vzdušných materiálů a perfektně se hodí na dovolenou k moři. Proč jsou overaly ale tolik oblíbené? Na tuto otázku je snadná odpověď. Overal je totiž nesmírně pohodlný a praktický. Tvoří ho jeden kus látky, takže se po jeho oblečení zbavíte zdlouhavého vybírání barevně ladících horních a spodních dílů. Jeho obléknutí zabere pouhou minutku, a tak můžete za okamžik změnit svůj look k nepoznání.

Overal musí perfektně padnout

Základem nošení overalu je ale jeho dokonalé padnutí, jinak byste se mohla dopustit módního faux pas. Je tedy důležité, aby délka nohavic a výška rozkroku sedla přesně na tělo, proto se vždy přeměřte a zkontrolujte míry overalu.

Mohlo by se vám líbit...