Nadčasový kabát – investice, která se vyplatí

Kabát je kousek oblečení, bez kterého se v dnešní době nelze obejít. A to především v chladném či deštivém počasí, kdy nás chrání před ledovými sněhovými vločkami a nepříjemným vichrem. Kabát však není pouze účelný. Pro mnohé z nás představuje také záležitost vysoce módní a estetickou. Jeho vzhled se ale každou sezonu nápadně mění a někdy je těžké s trendy držet krok. Proto je dobré seznámit se se základními podobami kabátů a utvořit si o nich přehled. Některé se dokonce pravidelně vracejí do módy. A pokud nejste ten typ, který rád neustále sleduje módní hity, pořiďte si takový kabát, jenž se snadno přenese z jedné sezony do druhé.

Trenčkot je kabát, který nestárne

První trenčkot podobný tomu dnešnímu se objevil za doby první světové války a byl velice oblíbený zejména u britských důstojníků. Po první světové válce se tento druh pláště rozšířil i mezi ostatní obyvatele a jeho obliba je v Anglii stále obrovská. Proslavila ho především značka Burberry, která ho ozvláštnila tradičním tartanovým vzorkem a jenž je dodnes pro Anglii typický. Takže pokud sháníte kabát, který zůstane in každou sezonu, trenčkot je tím pravým. A jak trenčkot vlastně vypadá? Jde o lehký, nepromokavý plášť s klopami, dvouřadým zapínáním na knoflíky a opaskem v pase. Jeho délka i barva může být různá. Jestliže však hledáte kabát nadčasový, zvolte ten v jemnějších odstínech a délkou do půli stehen.

Trend posledních let: Oversize kabát

Kabáty větších velikostí v posledních letech zaplavily pulty obchodů a se stejnou rychlostí se šíří i do našich šatníků. A je tomu tak dobře. Jedná se totiž o kabáty budoucnosti, jež se budou nosit ve stejné míře i následující roky. Investovat tedy do oversize kabátu se vyplatí.

Ozdobte svůj kabát

A pokud se nechcete vzdát svého oblíbeného kabátu, ozdobte ho doplňky, které jsou právě na vrcholu současné módy. Většinou to jsou různé šály, šátky či pletené tunely. Získáte tak skvělý kompromis přizpůsobený na míru vašemu stylu. Mínusem však zůstává neustálá obměna doplňků, jež se mohou po čase prodražit.

Mohlo by se vám líbit...