Módní legíny: Jak je správně nosit?

Legíny jsou nejdiskutovanější část oblečení vůbec. Někteří módní návrháři je odsuzují, jiní zase prosazují. Mnoho žen však na ně nedá dopustit a vlastní hned několik kusů. Pravda je ale taková, že jen hrstka z nás si je může dovolit nosit. Legíny totiž poměrně nápadně kopírují linii těla, čímž někdy nehezky zvýrazňují ženské křivky. Jak tedy správně nosit legíny a vyhnout se módnímu faux pas?

Naučte se nosit legíny vkusně a atraktivně

Legíny jsou mimořádně pohodlné a praktické. Většina z nás je ráda nosí, díky jejich zeštíhlujícímu a tvarujícímu efektu. Mnohdy se ale při jejich nošení dopouštíme závažných chyb, které by nám u odborníků na módu rozhodně neprošly. Čeho se tedy vyvarovat? Jako první je důležité se při výběru legín zaměřit na materiálové složení, jež by mělo být co nejvíce kvalitní. Látka by neměla přitahovat smítka, tvořit žmolky, a hlavně by neměla prosvítat. Není totiž nic nevzhlednějšího, než když je ženě pod oblečením vidět spodní prádlo. Guma v pase by také neměla příliš škrtit. Dalším pravidlem, které je nutné dodržet, je kombinace legín s delším horním dílem. Jedině tak totiž vytvoříte skutečně atraktivní outfit.

S čím legíny kombinovat?

Oversized svetry, trenčkoty, tuniky a šaty – všechny tyto kousky jsou vhodné pro kombinování s upnutými legínami. Legíny také pěkně vypadají k ponču nebo volnější košili v pánském střihu. Všechno oblečení, které jsme právě zmínili, je k legínám vhodné z toho důvodu, že se jedná o svršky v prodloužené délce překrývající zadeček. Pokud však chcete legíny nosit místo kalhot a nechat své hýždě vyniknout, dbejte na to, aby legíny měly kvalitní povrchovou úpravu a byly ušité z pevné tkaniny.

Legíny a obuv

Legíny a tenisky? Tato kombinace se nosí jedině do posilovny. Nejlepšího outfitu s použitím legín dosáhnete tehdy, pokud k nim obujete vysoké kotníčkové boty nebo nízké baleríny. Lodičky nebo sandálky na podpatku pak vyžadují již elegantnější typ legín a celkové bezchybné doladění.

Mohlo by se vám líbit...