Legíny

Legíny

Legíny známe všichni velmi dobře. Tento spodní díl oděvu vyvolal v posledních letech vášnivé diskuze. Zejména ve spojení s nošením pánských legín a s oblékáním některých korpulentnějších žen. Legíny se staly velmi oblíbeným prvkem pro mnoho outfitů a jsou nedílnou součástí funkčního sportovního oblečení. Jejich pružnost, nemačkavost a snadnou údržbu oceňuje řada žen po celém světě.

Historie

Legíny jsou známé již od středověku, nejedná se o novodobý vynález. V dobách dávno minulých byly legíny součástí především mužského šatníku. V dámském arsenálu se legíny objevily až mnohem později. Během 19.století se objevili jako spodní vrstva pod kriolínami. Při běžném nošení se tedy legíny objevili až v 60.letech minulého století, když se začali nosit slavné kaliopky, které najdeme v nabídce mnoha obchodů dodnes.

Střihy

Kromě klasického hladkého provedení, které je nejčastějším typem střihu, můžeme narazit také na tregíny. Tregíny jsou velmi podobné klasickým legínám, ale liší se v oblasti pasu. Ten není řešen gumou, nýbrž knoflíkem nebo zipem.
Další alternativou legín jsou džegíny, jak název napovídá, imintují vzhledem použití džínoviny. Kromě imitace materiálu mají džegíny většinou i falešné kapsy. Jejich výhodou je pohodlnost oproti klasickým džínám. Mnoho lidí však na klasiku nedá dopustit a módní policie nemá z džegín radost.

Materiály

Základními materiály pro použití džegín je lycra, bavlna a nylon. Pokud sáhnete hlouběji do peněženky, tak můžete zakoupit také výrobky z hedvábí.