Světový trend: legíny

Legíny ovlivnily celosvětovou módu. Tento druh oblečení se stal vyhledávaným prvkem v šatníku, napříč všemi civilizovanými zeměmi a těší se vysoké oblibě i v rozvojových státech, kde jejich nošení není zakázáno vyhláškou. Přestože žijeme ve 21.století, tak opravdu existují místa, kde je jejich použití zakázáno. Důvod je více než jasný, legíny dávají zcela vyniknout tvarům ženského těla, což je pro konzervativní komunity problém.

Legíny jako zdroj kontroverze

Legíny však nevzbuzují jen morální pohoršení, mnohdy jsou nelibě hodnoceny módními návrháři. Někteří z nich je přirovnávají k teplákům a nesouhlasí s jejich zařazením do společenského šatníku.

V březnu letošního roku byly legíny tématem číslo jedna při incidentu dvou cestujících u dopravce United Airlines. Dvě dívky nebyly vpuštěny na palubu letadla, protože na sobě měly legíny. Postup aerolinek vyvolal nevoli veřejnosti, ta společnost odsoudila za netolerantní přístup.
Později se však ukázalo, že běžný cestující do letadla může v leginách, pokud však využíváte firemníh benefitu společnosti United Airlines, tak musíte akceptovat jiné přepravní podmínky, jelikož je daná situace brána tak, že reprezentujete společnost a je vyžadován jiný dress code.

Situace se na chvíli uklidnila, poté však vyšly najevo jiné případy, kdy stejná společnost nutila k převlečení i dívku ve věku 11 let. Její otec byl vpuštěn na palubu v šortkách nad kolena, ona však musela přes legíny obléci matčiny šaty. Když zvážíme fakt, že se jedná o americkou společnost, tak mohou být aerolinky rády, že nečelí žalobě o několik milionů dolarů.

Pochod pro legíny

Situace s legínami se může tak vyhrotit, že dojde i na demonstraci. Noviny ve státě Rhone Island, ležící na východním pobřeží USA, musely řešit dopis od Alana Sorrentina, který žádal ženy starší 20 let, aby ukončily nošení legín. Podle něj jsou legíny vhodné jen pro dívky a děti, avšak na vyvinutých ženách působí nepatřičně a veřejnost je tímto oblečením zbytečně rozrušena.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat, ve městě Barrington byl uspořádán pochod stovek žen nejrůznějšího věku. Jak asi tušíte, proběhl v legínách. Nebyl však zaměřen na podporu legín, ale celkově na vyjádření myšlenky, že nikdo nemůže ostatním určovat, co mohou nosit.

Mohlo by se vám líbit...